Izvor: RTS, 13.Maj.2023, 19:58

Аталанта се након пораза од Салернитане опростила од Лиге шампиона, Специја боља од Милана

Фудбалери Салернитане савладали су на свом терену екипу Аталанте 1:0 у 35. колу италијанске Серије А. Овим поразом екипа из Бергама је остала без шанси за пласман у Лигу шампиона наредне сезоне. Специја је победила Милан 2:0.
Аталанта је уписала други >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << узастопни пораз чиме је изгубила прилику да се наредне сезоне надмеће у Лиги шампиона. Салернитана је победом испливала са зачеља табеле и тренутно се налази у зони која јој обезбеђује останак у Серији А.

Антонио Kандрева је у 93. минуту постигао погодак за тријумф што је Салернитани донело нова три бода и укупно 38 у првенству.
У следећем колу Аталанта у Бергаму дочекује Верону, док Салернитана гостује код Роме.
Има наде за останак Специје у Серији А, Милану измиче Лига шампиона Фудбалери Специје савладали су на свом терену екипу Милана 2:0.

Након осам утакмица без победе, екипа Специје уписала је тријумф и то против Милана који је овим поразом додатно закомпликовао ситуацију у врху Серије А.
Милан се овим поразом удаљава од пласмана у Лигу шампиона следеће сезоне, премда имају прилику да се домогну финала најелитније такмичења Европе, уколико у другом полуфиналном мечу савладају Интер.
Прво полуврме је завршено нерешеним резултатом без голова.
У другом полувремену Специја је постигла два гола, а водећи је дао Пшемислав Вишњевски у 75., да би десет минута касније коначан резултат утакмице поставио Савлаторе Еспозито.
Специја сада има 30 бодова и још увек се налази у зони испадања.
У наредном колу Специја гостује код Лечеа, док Милан дочекује Сампдорију.