Izvor: RTS, 13.Maj.2023, 17:52

Овације за Митровића по повратку у тим, нападач узвратио голом и донео радост Фуламу

Нападач Фулама Александар Митровић постигао је други гол за екипу из Лондона у победи над Саутемптоном од 2:0 у 36. колу Премијер лиге. Српском нападачу је била прва утакмица за клуб након суспензије од осам мечева коју је добио после гурања судије у дуелу против Манчестер >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << јунајтеда у четвртфиналу ФА купа.
Фудбалери Фулама савладали су као гости екипу Саутемптона са 2:0 у оквиру 36. кола Премијер лиге.

Екипи из Лондона придружио се српски нападач Александар Митровић након суспензије.
Митровић је ушао у игру у 65. минуту када је добио велики аплауз и овације гостујуће публике уз скандирање његовог надимка – Митро

Нападачу Фулама било је довољно седам минута у игри да постигне погодак, што је додатно изазвало одушевљење, не само код гостујућих навијача.
Вођство Фуламу донео је Карлос Винисијус у 48. минуту.
Фулам је уписао и другу узастопну победу у Премијер лиги након три везана пораза и сада се налази на деветом месту.
Победом над Саутемптоном екипа Фулама је уписала 15. тријумф ове сезоне, што представља рекорд по броју победа у једној сезони Премијер лиге за клуб из Лондона.
У следећем колу Фулам дочекује Кристал палас.
Јунајтед бољи од Вулвса, реми Челсија и Нотингем фореста Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су на Олд трафорду у сусрету 36. кола екипу Вулверхемптона са 2:0.

Јунајтед је убележио јубиларни, 20. лигашки тријумф ове сезоне, а поред тога додатно су се удаљили од Ливерпула.
Изабраници Ерика тен Хага су нападали током већег дела меча, док су Вулвси били добро позиционирани у дефанзиви.
Јунајтед је повео у 32. минуту, након комбинације Бруна Фернандеза и Ентонија, који су омогућили Марсијалу да постигне погодак.
Kоначан резултат утакмице је, после брзе контре, поставио млади Алехандро Гарначо у четвртом минуту надокнаде времена, 2:0.
Челси и Нотингем форест су победили бодове. По два гола постигли су Рахим Стерлинг за тим из Лондона и Таиво Авониђи за тим из Западног Бриџфорда за 2:2.
Kристал палас је головима Езеа у 38. и 58. минуту тријумфовао против Борнмута, 2:0.
Астон вила је на свом терену победила Тотенхем са 2:1. Гостима је у седмом минуту надокнаде времена поништен гол због офсајда.