Izvor: RTS, 12.Maj.2023, 22:56

Келн голеадом надиграо Херту

Фудбалери Келна декласирали су Херту са 5:2 на свом терену у утакмици 32. кола Бундеслиге. После равноправног дуела током већег дела првог полувремена у коме је било пар резултатских обрта, домаћини су у другом потпуно преузели иницијативу и готово рутински дошли >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << до победе.
Домаћини су самоуверено ушли у меч са последњепласитаном Хертом и повели већ у голом Деви Селкеа, али се гости нису предавали и успевају да изједначе поготком Лукаса Тусарта.

Онда је уследило својеврсно изненађење када је Стеван Јоветић голом у 33. минуту донео предност Херти са 2:1 али је радост гостију кратко трајала јер Келн успева да за само десетак минута опет преокрене резултат на 3:2 головима Хуберса и Скирија.
У другом полувремену домаћини преузимају иницијативу и увеђавају на 4:2 новим поготком Хуберса у 69. минуту да би Денис Хусенбашић у 82. минуту постигао гол за 5:2 са колико је меч и завршен.
Келн је тако ојачао једанаесту позицију на табели са 41. бодом, док је Херта убедљиво последња са 25 бодова.