Izvor: RTS, 08.Maj.2023, 18:31

Голеада на "Крејвен котиџу", Евертон убедљив у Брајтону

Фудбалери Фулама савладали су екипу Лестера 5:3, у изузетно занимљивом мечу 35. кола Премијер лиге. Александар Митровић одрадио и последњу од осам утакмица суспензије, па ће у наредном колу моћи да заузме своје место у стартној постави екипе из Лондона. Фудбалери >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Еветона славили у Брајтону 5:1. Нотингем форест бољи од Саутемптона 4:3.
Иако су бодови много више значили "лисицама", Фулам је одиграо максимално и са 5:3 савладао госте из Лестера.
Већ у првом полувремену утакмице на "Крејвен котиџу" домаћин је имао три гола предности, а стрелци су били Вилијан у 10, Карлос Винисијус у 18. и Керни у 44. минуту.
Када је Керни у 51. минуту постигао свој други гол на мечу, а четврти за Фулам, деловало је да ће екипа Дина Смита доживети праву резултатску катастрофу, али су се гости ипак донекле вратили.
Прво је Барнс у 59. минуту смањио на 4:1, да би седам минута касније Лено одбранио ударац са 11 метара Џејмију Вардију.
Предност домаћих повисио је Вилијан у 70. минуту, да би до краја меча Лестер постигао још два поготка - преко Медисона са беле тачке и Харвија Барнса.
Фулам је остао 10. на табели са 48 бодова, док Лестер има 30 и предстоји му грчевита борба за опстанак у лиги.
Занимљива је информација да је Александар Митровић пропустио последњу, осму утакмицу суспензије и да се од наредног кола може ставити на располагање менаџеру Марку Силви.
Ситуацију Лестеру отежала је и екипа Евертона, која је помало неочекивано као гост савладала Брајтон 5:1.
Дукуре је постигао прва два поготка на "Амексу", да би голман Стил аутоголом поставио коначан резултат првог дела.
Двајт Мекнил је повисио на 4:0, утешни погодак за "галебове" постигао је Макалистер у 79. минуту, да би одличну игру вечерас Мекнил крунисао поготком у последњим тренуцима утакмице.
Брајтон је тако пропустио прилику да се приближи врху табеле и умеша се чак и у борбу за Лигу шампиона, док су "карамеле" уписале изузетно важна три бода у борби за опстанак.
И у последњем мечу 35. кола виђена је голеада - Форест је у Нотингему био бољи од Саутемптона 4:3, чиме су "шумари" побегли из опасне зоне.
Авонији је донео два гола предности домаћину, Алкараз смањио на 2:1, да би Гибс-Вајт са беле тачке поставио резултат пвог дела.
У наставку је Лијанко још једном смањио предност Нотингема, Данило у 73. постигао четврти гол за свој тим, да би коначан резултат поставио Ворд-Праус са беле тачке у последњим минутима сусрета.
Форест је са три нова бода побегао из опасне зоне, док су "свеци" остали на зачељу табеле Премијер лиге.