Izvor: RTS, 07.Maj.2023, 21:25

Наполи у шампионском маниру бољи од Фјорентине

Фудбалери Наполија победили су на свом терену екипу Фјорентине са 1:0 у утакмици 34. кола италијанске Серије А.
Наполи је у претходном колу освојио трећу титулу у Серији А у историји клуба, а прву након 1990. године.

Нови прваци Италије били су >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << бољи у првој утакмици на домаћем терену након освајања титуле.
Тим са југа Италије је победио Дјорентину голом Виктора Осимена у 72. минуту из пенала.
Осимен се налази на првом месту на листи најбољих стрелаца у Серији А са 23 гола, а уз то има и четири асистенције.
Нигеријац је претходно у 48. минуту промашио ударац са једанаест метара, односно Пјетро Терачано је био ефикасан на голу Фјорентине.
Српски фудбалери Никола Миленковић, Алекса Терзић и Лука Јовић одиграли су цео меч за госте из Фиренце.
Наполи је, дакле на првом месту Серије А са 83 бода, док је Фјорентина осма са 46.
У наредном колу Наполи гостује екипи Монце, док Фјорентина дочекује Удинезе.