Izvor: RTS, 06.Maj.2023, 20:41

Други судар метропола у истом дану - Интер славио против Роме

Фудбалери Интера победили су у Риму екипу Роме резултатом 2:0 у дерби мечу 34. кола италијанске Серије А.
 Голове за Интер постигли су Федерико Димарко у 33. и Ромелу Лукаку у 74. минуту.
Некадашњи српски репрезентативац Немања Матић био је у стартној >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << постави Роме, а замењен је у 94. минуту. Миле Свилар је био на клупи за резерве у домаћем тиму.
Интер је после четврте узастопне победе у Серији А стигао до четвртог места на табели са 63 бода. Рома је седма са 58 бодова, а римски клуб је последњи тријумф у италијанском првенству забележио 16. априла против Удинезеа (3:0). Овај тим је ван зоне Лиге шампиона, али Рома има шансу да и преко Лиге Европе избори пласман у најквалитетније европско клупско такмичење.
Рома ће у четвртак на свом терену играти први меч полуфинала Лиге Европе против екипе Леверкузена. Интер ће у наредном колу Серије А на свом терену дочекати Сасуоло, док ће Рома гостовати Болоњи.
Занимљиво, у 34. колу смо имали дуеле великана из Рима и Милана. "Росо-нери" су на свом терену победили Лацио 2:0.
Фудбалери Милана и Интера ће наредне недеље играти први меч полуфинала Лиге шампиона.