Izvor: RTS, 06.Maj.2023, 18:49

Борба у Бундеслиги - Лајпциг славио у Фрајбургу, Аугсбург изненадио Унион

Фудбалери Лајпцига су минималним резултатом савладали Фрајбург на гсотовању. Унион Берлин, који се на табели налази између поменутих тимова, поражен је од Аугсбурга 1:0 мечу 31. кола Бундеслиге
Поготком Кевина Кампла у 73.  минуту Лајпциг је дошао >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << до врло важна три бода на фостовању Фрајбургу.
Овом победом се Лајпциг пласирао на треће место са 57 бодова, Фрајбург заостаје бод.
Промени на позицији испод Бајерна и Борусије Дортмунд допринео је и пораз Унион Берлина на гостовању код Аугсбурга идентичним резултатом. Стрелац за Аугбург био је Дион Бељо у 53. минуту.
Остаје фото-финиш за две позиције које воде у Лигу шампиона и једна за Лигу Европе. У наредном колу се састају управо Унион и Фрајбург у Берлину, док Лајпциг дочекује Вердер.
Тим из Бремена ће у Лајпциг ићи са поразом од Бајерна као најскоријим резултатом.  Бајерн је славио 2:1, а голове за тим из Минхена постигли су Серж Гнабри у 62. и Лерој Сане у 73. минуту. Једини стрелац за домаћи тим био је Никлас Шмит у 87. минуту на асистенцију српског фудбалера Милоша Вељковића, који је ушао у игру у 55. минуту.
Бајерн је први на табели са 65 бодова, док је Борусија из Дортмунда друга са 61 уз меч мање. Вердер је 12. са 35 бодова.
Тим Томаса Тухела ће у наредном колу на свом терену дочекати Шалке.