Izvor: RTS, 04.Maj.2023, 23:51

Јунајтед поражен од Брајтона

Фудбалери Брајтона победили су на свом терену Манчестер јунајтед 1:0 у заосталој утакмици 28. кола Премијер лиге.
Брајтон и Манчестер јунајтед одиграли су утакмицу заосталог 28. кола Премијер лиге у коме је домаћи тим освојио три бода у последњим >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << минутима игре.

Једини гол постигао је Алексис Макалистер у деветом минуту надокнаде времена из једанастерца.
Пенал је досуђен након што је Лук Шо играо руком у шеснаестерцу.
Брајтон је остварио другу узастопну победу, укупно 16. у лиги и заузима шесто место на табели са 55 бодова, четири бода мање, али и две утакмице мање од петопласираног Ливерпула.
Јунајтед је претрпео осми пораз и четврти је на табели са 63 бода, два мање од другопласираног Њукасла. Јунајтед има четири бода више и утакмицу мање од петопласираног Ливерпула.