Izvor: RTS, 03.Maj.2023, 20:27

Влаховић донео победу Јувентусу, Торино лако са Сампдоријом

Фудбалери Јувентуса савладали су на домаћем терену екипу Лечеа у оквиру 33. кола италијанске Серије А. Торино је у гостима без много муке савладао Сампдорију, док су Салернитана и Фиорентина ремизирали 3:3.
Јувентус захваљујуће Влаховићевом голу >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << бар на кратко скочио на другу позицију Серије А. "Стара дама" је на свом терену успела да савлада Лече, а сви голови постигнути су у првом полувремену.
Гости су први запреетили, већ у трећем минуту дошли су до гола који је поништен због офсајда.
Упркос добрим акцијама Лечеа, Јувентус је преко Паредеса у 15. минуту дошао до предности.
Гости стижу до изједначења голом Сисаја са беле тачке у 36. минуту, да би Душан Влаховић већ у 41. минуту вратио предност у ноге домаћина. Костић је асистирао а српски нападач волеј шутем матирао Фалконеа.
Обе екипе су у наставку меча могле до гола али је резултат ипак остао непромењен.
Наставља се агонија Сампдорије Торино је у гостима победио Сампдорију са 2:0, голом Алесандра Бонђорна у 31. минуту, а након асистенције српског везисте Ивана Илића и поготком Пјетра Пелегрија који се у стрелце уписао у петом минуту судијске надокнаде времена.
Торино је на 10. позицији са 45 поена, а Сампдорија је на последњем, 20. месту са 17 бодова.
Распоред 33. кола Серије А: Аталанта - Специја 3:2
Јувентус - Лече 2:1
Салернитана - Фиорентина 3:3
Сампдорија - Торино 0:2