Izvor: RTS, 03.Maj.2023, 01:38

Арсенал убедљив против Челсија, нада за титулом живи

Фудбалери Арсенала победили су вечерас на свом терену Челси са 3:1, у мечу 34. кола енглеске Премијер лиге.
Арсенал је питање меча решио већ у првом полувремену у ком је три гола спаковао у мрежу ривала. Ова победа тобџије оставља у трци за титулу. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Екипа Микела Артете је у сусрет ушла са знатно бољом енергијом и натерала ривала да се брани од почетног ударца.
Стрелци за Арсенал били су Мартин Одегард у 18. и 31. и Габриел Жезус у 34. минуту.
Гол за Плавце постигао је Нони Мадуеке у 65. минуту у тренуцима када је Арсенал нападао и када је очекиван четврти гол домаћина.
Арсенал је на првом месту на табели са 78 бода, два више, али и две утакмице више од другопласираног Манчестер ситија. Челзи је на 12. позицији са 39 поена.
У наредном колу, Арсенал ће гостовати Њукаслу, док ће Челси гостовати Борнмуту.