Izvor: RTS, 01.Maj.2023, 23:53

Реми Лестера и Евертона

Фудбалери Лестера и Евертона одиграли су нерешено 2:2 у утакмици 34. кола Премијер лиге.
Лестер је ремијем на свом стадиону изашао из зоне испадања и тренутно се налази на 16. месту са 30 бодова, а Евертон је на претпоследњој позицији у Премијер лиги.
Гостујући тим је повео у 15. минуту, након што је са пенала прецизан био Доминик Калверт-Луин.
Лестер је стигао до изједначења преко Сојунџуа у 22., а 11 минута касније Џејми Варди је донео предност домаћем тиму, 2:1.
Имао је прилику Лестер да у деветом минуту надокнаде првог полувремена постигне и трећи гол, али је ударац Џејмса Медисона са беле тачке одбранио голман гостију Џордан Пикфорд.
Евертон је до бода дошао поготком Алекса Ивобија у 54. минуту.
У следећем колу Лестер гостује у Лондону код екипе Фулама, а Евертон путује у Брајтон на мегдан истоименој екипи.
До краја Премијер лиге водиће се грчевита борба за опстанак у којој ће учествовати и поменути ривали.