Izvor: RTS, 30.Apr.2023, 20:42

Три асистенције Јовића и гол Терзића, Фјорентина боља од Сампдорије, реми Јувентуса

Фудбалери Фјорентине убедљиво су победили на свом терену екипу Сампдорије резултатом 5:0 у мечу 32. кола Серије А. Српски репрезентативци Лука Јовић и Алекса Терзић имали су запажене улоге у победи тима из Фиренце. у последњем вечерашњем мечу Болоња и Јувентус одграли >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << нерешено 1:1.
Фјорентина је након три кола без победе успела да савлада Сампдорију која се налази на дну табле Серије А.

Голове за Фјорентину постигли су Гаетано Kастровили у 45, Додо у 62, Алфред Данкан у 66, Kристијан Kуман у 76. и српски репрезентативац Алекса Терзић у 88. минуту игре.
Српски репрезентативац Лука Јовић био је асистент код другог, трећег и петог гола Фјорентине, а играо је цео меч као и Никола Миленковић.
Алекса Терзић, стрелац последњег гола тима из Фиренце, ушао је у игру минут пре егзекуције, а успео је да добије и жути картон у финишу сусрета са Сампдоријом.
У противничком табору, репрезентативац Србије Филип Ђуричић играо је за Сампдорију од 73. минута.
Фјорентина је осма на табели Серије А са 45 бодова, док је Сампдорија последња са 17.
Kлуб из Фиренце ће у наредном колу гостовати код Салернитане, док ће Сампдорија дочекати Торино.
У последњем вечерашњем дуелу није било победника. Болоња и Јувентус су поделили бодове - 1:1.