Izvor: RTS, 29.Apr.2023, 20:13

Луда завршница на "Олимпику", Рома и Милан поделили бодове

Фудбалери Роме и Милана одиграли су 1:1 у дерби мечу 32. кола Серије А. Оба поготка на "Олимпику" постигнута су у судијској надокнади. Аталанта славила у Торину 2:1 и остала у трци за пласман у Лиги шампиона.
У резултатски изузетно важној утакмици у борби >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << за палсман у Лигу шампиона, Рома и Милан одиграли су 1:1.
Значај сусрета "везао је ноге" играчима оба тима, који 90 минута нису успели да створе иоле озбиљнију прилику за погодак, а онда је у судијској надокнади све прштало на терену.
Миланези су имали већи посед на мечу, док се Морињо определио да брани свој гол и честим контранападима покуша да нападне росонере.
Управо из такве ситуације "вучица" је дошла до предности.
Играо се трћи минут надокнаде времена, кда је Зеки Челик освојио једну лопту на својој половини, повукао брзу контру и додао лопту Тамију Абрахаму, који је прецизно шутирао и сомим поготком у сезони донео предност домаћем тиму.
Експлодирао је "Олимпико", али су гости убезо узвратили и утишали навијаче Роме.
Центаршут Леаа са леве нападачке стране прескочио је неколицину играча у петерцу, да би на њу на другој стативи налетет Салемакерс и поставио коначан резултат утакмице.
Обе екипе имају по 57 освојених бодова, с тим да је Милан тренутно четвртопласирана екипа на табели Серије А.
У другом мечу суботњег програма, Аталанта је као гост савладала екипу Торина 2:1 и остала у конкуренцији за пласман у Лигу шампиона.
Гости су повели преко Запакосте у 34. минуту, изједначио је Санабрија у 75, да би коначан резултат поставио Дуван Запата у 88. минуту утакмице.