Izvor: RTS, 29.Apr.2023, 17:48

Дерби Униона и Леверкузена без голова, Штутгарт бежи из опасне зоне

Фудбалери Униона и Леверкузена одиграли су у Берлину без голова у дерби мечу 30. кола Бундеслиге. Штутгарт победом над Менхенгладбахом побегао из опасне зоне. Минималне победе Лајпцига и Фрајбурга, реми у Франкфурту.
Много се очекивало од утакмице >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << између Униона и Леверкузена, али су у Берлину мреже мировале - 0:0.
Обе екипе имале су прилику да победом нападну место које наредне сезоне води у Лигу шампиона, али су на крају профитирали Фрајбург и Лајпциг, који су у 30. колу остварили минималне тријумфе.
Кристофер Нкунку је у 28. минуту утакмице донео тријумф "биковима" над Хофенхајмом, док је Фрајбург гостовао у Келну и дошао до три бода захваљујући поготку Јапанца Доана у 54. минуту дуела.
Ајнтрахт и Аугсбург одиграли су без победника 1:1, док је Штутгарт голом Кулибалија са 11 метара у 83. минуту дошао до победе над Мнхенгладбахом, чиме су "Швабе" побегле из опасне зоне.
У последњој утакмици дана, Шалке је после преокрета савладао екипу Вердера 2:1.