Izvor: RTS, 28.Apr.2023, 23:32

Монца савладала Специју, Лече бољи од Удинезеа

Фудбалери Монце победили су на гостујућем терену Специју са 2:0, у утакмици 32. кола Серије А. Лече је тријумфовао на свом терену над Удинезеом са 1:0.
Екипа Монце уписала је трећу узастопну победу, а укупно 12. у првенству и заузима девето место на табели >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << са 44 бода.

Специја је наставила низ без победе, на последња пет сусрета тим из Лигурије нема победу, а налазе се на 17. месту и имају бод више и утакмицу више од Вероне која је прва у зони испадања на 18. месту.
Монца је повела голом Патрика Ћурије у 21. минуту, а победу је обезбедио Карлос Августо у 93. минуту утакмце.
У наредном колу Монца гостује у Риму екипи Роме, док Специја иде на мегдан Аталанти у Бергаму.
Лече бољи од Удинезеа  Фудбалери Лечеа победили су на свом терену Удинезе са 1:0 у утакмици 32. кола Серије А.

Једини гол на мечу постигао је Габријел Стрефеца у 62. минуту из једанаестерца.
Српски репрезентативац Лазар Самарџић играо је до 62. минута за тим из Удина.
Лече је прекинуо лош низ и освојио је важне бодове у борби за опстанак.
После седме победе Лече заузима 16. место на табели са 31 бодом, пет више од зоне испадања.
Удинезе има 10 пораза и са 42 бода заузима 11. место на табели.
У следећем колу Удинезе дочекује првопласирани тим из Напуља, док Лече гостује у Торину екипи Јувентуса.