Izvor: RTS, 27.Apr.2023, 00:18

Интер преко Јувентуса до финала Купа Италије

Фудбалери Интера пласирали су се у финале Купа Италије, савладавши на "Ђузепе Меаци" екипу Јувентуса 1:0 у реванш мечу полуфинала.
У првом мечу, одиграном у Торину резултат је био нерешен 1:1, па су обе екипе са истим шансама ушле у овај сусрет.
Интер >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је био доста конкретнији ривал у првом полувремену, што су успели да капитализују у 15. минуту када је мрежу Перина затресао Федерико Димарко.
Јувентус се пробудио у другом полувремену, покушали су преко поседа лопте да дођу до прилика, али је домаћа екипа затворила прилаз Онанином голу.
У финалу Интер ће играти против бољег из дуела Фјорентине и Кремонезеа. У првом мечу екипа из Фиренце тријумфовала је у гостима 2:0.