Izvor: RTS, 27.Apr.2023, 00:03

Сити декласирао Арсенал у мечу за титулу, Нотингем убедљив против Брајтона

Манчестер сити савладао је на "Етихаду" екипу Арсенала 4:1 одлуку о питању шампиона ставио у своје руке. Фудбалери Нотингем фореста победили су на свом терену Брајтон 3:1.
Сити је уписао 23. победу од почетка шампионата и сада има 73 бода, само два мање >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << од првопласираног Арсенала, али и два меча мање.
Домаћин је до предности стигао већ у 7. минуту када је Кевин де Брујне, на асистенцију Ерлинга Холанда, довео Сити у вођство.
Белгијанац је потом у надокнади првог полувремена асистирао Џону Стонсу, који је дуплирао предност.
Белгијанац је у 54. минуту, поново на асистенцију Холанда повисио предност Ситија, да би Роб Холдинг у 86. минуту смањио предност на 3:1.
Након две асистенције, у стрелце је у 95. минуту успео да се упише и Ерлинг Холанд.
Фудбалери Ситија у наредном колу гостују Фуламу, док Арсенал дочекакује Челси.
Нотингем форест је на свом терену убедљиво савладао екипу Брајтона 3:1.
Гости су стигли до вођства у 38. минуту када је мрежу Наваса затресао Бонаноте. Грос је аутоголом у судијској надокнади првог полувремена поравнао резултат на 1:1.
Данило је у 69. минуту донео предност "шумарима", да би коначних 3:1 у 91. минуту донео Гибс-Вајт.
Табела Премијер лиге: 1. Арсенал 75