Izvor: RTS, 26.Apr.2023, 23:47

Ливерпул бољи од Вест Хема, кошмар Челсија против Брентфорда

Фудбалери Ливерпула победили су у гостима Вест Хем 2:1, у мечу 33. кола енглеске Премијер лиге. Брентфорд је у гостима био бољи од Челсија 2:0.
Ливерпул је након преокрета стигао до победе над Вест Хемом.
Иако је Ливепрул од самог старта меча био >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << конкретнији ривал и опаснија екипа, Вест Хем је преко Луиса Пакете стигао први до предности у 12. минуту.
Радост домаћина трајала је свега шест минута, у 18. поравнање Ливерпулу доноси Холандски репрезентативац Коди Гакпо.
У 55. минуту Вест Хем поново постиже погодак, али је гол Боувена поништен након интервенције из ВАР собе. Коначан резултат на мечу 2:1 поставља Матип у 67. минуту.
Челси наставио серију разочаравајућих резултата.
Домаћа екипа је имала већи посед лопте и конкретније нападе. Челсијева иницијатива трајала је током читавог меча, али им то није помогло да прекину серију од седам утакмица без победе.
Брентфорд је до вођства стигао у 37. минуту аутоголом Азпеликуете, да би тачку на меч поставио Мбуемо у 78.
Табела Премијер лиге: 1. Арсенал 75