Izvor: RTS, 25.Apr.2023, 22:44

Брејк Макабија над Монаком у првом дуелу плеј-офа Евролиге

Кошаркаши Макабија савладали су на гостовању екипу Монака 79:67, по четвртинама 18:16, 18:17, 24:17, 19:17, у првој утакмици плеј-офа топ 8 фазе Евролиге.
Кошаркаши Монака нису искористили предност домаћег терена у првој утакмици плеј-оф такмичења Евролиге, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Макаби је сигурном игром уписао прву победу.

Прве две четвртине меча резултатски посматрано биле су уједначене с незнатном разликом у корист гостију из Израела.
Макаби је направио прву велику предност на мечу на почетку треће четвртине серијом од седам поена, за двоцифрену разлику, 47:36.
До краја треће деонице гости су одржавали предност и на крају завршили са 10 поена вишка у односу на домаћина меча, 60:50.
Монако није успео да преокрене резултат у своју корист, али ни то да пређу границу од 17 поена по четвртини на мечу.
Најефикаснији играч на мечу био је Вејд Болдвин из Макабија са 20 поена, шест скокова и шест асистенција.
У тиму Монака најбољи су били Алфа Дијало и Мајк Џејмс са по 15 поена.
Макаби је овим тријумфом повео 1:0 у четвртфиналној серији, која се игра на три добијене утакмице.
Наредни меч биће одигран за два дана, а поново ће бити домаћин Монако.
Трећа утакмица је на програму 2. маја у Тел Авиву, а евентуални четврти меч два дана касније такође у Израелу.
Евентуална мајсторица биће одиграна 9. маја, а домаћин ће бити Монако.