Izvor: RTS, 23.Apr.2023, 17:10

Њукасл и Вест хем голеадама дошли до убедљивих победа

Фудбалери Њукасла декласирали су тим Тотенхема са 6:1 на свом терену, а Вест хем је изненадио Борнмут надигравши га са 4:0 на гостовању у утакмицама 32. кола Премијер лиге. Оба тима су убедљиве победе практично обезбедила у првом полувремену.
Њукасл >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је већ после звиждука судије за почетак меча направило прву гол шансу да би у другом минуту Џејкоб Марфи погодио десне рашље гола гостију за вођство од 1:0.
Тиме је практично покренуо серују голова којом су у наредних 20 минута обезбедили победу.
У 6. минуту на центаршут Фабијана Шера, гол погађа Џоелингтон за 2:0, три минута касније Марфи увећава на 3:0, Алеxандер Исак десетак минута касније увећава на 4:0, само два минута касније Шон Лонгстаф постиже гол за 5:0 са колико се отишло на одмор.
На почетку другог полувремена Тотенхем долази до почасног гола поготком Харија Кена, али је то било све јер петнаестак минута касније Калум Вилсон увећава предност домаћина на 6:1.
И у својеврсном дербију средине табеле између Борнмута и Вест хема виђена је голеада, али у мрежи домаћег тима.
Отворио ју је Махаил Антонио поготком у 5. минуту за 1:0, а наставио Лукас Пакета седам минута касније увећао на 2:0, да би у 43. минуту Деклан Рајс постигао погодак за 3:0 са колико се отишло на полувреме.
Коначних 4:0 поставио је Џарод Бовен у 72. минуту игре.