Izvor: RTS, 23.Apr.2023, 16:18

Лукаку двоструки стрелац у победи Интера, Самарџић погодио у победи Удинезеа

Фудбалери Интера савладали су Емполи на гостовању са 3:0 (0:0) у мечу 31. кола Серије А. Удинезе победио на свом терену Кремонезе резултатом 3:0. Монца надиграла Фјорентину - 3:2.
У новонасталој ситуацији, тј. враћањем 15 бодова Јувентусу, Интер мора да се >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << бори за последње место које води у Лигу шампиона.
Док је прво полувреме било "успаванка", у другом је Интер потврдио квалитет убедљивим тријумфом.
Двоструки стрелац је био Ромелу Лукаку, у 48., па у 76. минуту.
Лаутаро Мартинез је у 88. минуту поставио коначан резултат.
Тим из Милана је забележио победу после пада форме оличеног у три пораза и ремију у претходина четири кола. Пети су са 54 бода, два мање од Роме коју тек чека дуел 31. кола. Емполи на 15. месту са 32 бода.
Емполи гостује Сасуолу у наредном колу Серије А, док Интер чекају два дербија на "Ђузепе Меаци" - против Јувентуса у Купу Италије и Лација у првенству.
Фудбалери Удинезеа победили су на свом терену екипу Кремонезеа резултатом 3:0. На овом мечу бриљирао је српски репрезентативац Лазар Самарџић, који је у другом минуту фантастичним голом довео Удинезе у вођство од 1:0, а онда је у 27. минуту асистирао Нехуану Перезу.
Коначан резултат поставио је Исак Сукес у 36. минуту. Самарџић је зарадио жути картон, а одиграо је цео меч за Удинезе.
Удинезе ће у наредном колу гостовати Лечеу, док ће Кремонезе на свом терену дочекати Верону.