Izvor: RTS, 22.Apr.2023, 17:45

Потоп Бајерна у Мајнцу, Дортмунд има прилику да се врати на врх Бундеслиге

Фудбалери Бајерна изгубили су у Мајнцу 3:1 утакмицу 29. кола Бундеслиге и тако омогућили Дортмунду да се у случају победе над Ајнтрахтом врати на прво место на табели немачког шампионата.
Пре неколико дана Бајерн је елиминисан у четвртфиналу Лиге >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << шампиона, а после утакмице 29. кола и титула у Бундеслиги "виси у ваздуху".
Баварци су поражени у Мајнцу 3:1 и сада Борусија из Дортмунда има прилику да их претекне на првом месту на табели, у случају победе "милионера" против Ајнтрахта.
Екипа Томаса Тухела имала је предност после првих 45 минута утакмице у Мајнцу, али је у наставку доживела прави потоп.
Садио Мане донео је Баварцима предност у 29. минуту, али је домаћин у само 15 минута успео да постигне три поготка, дође до преокрета и три бода - голове су постигли Ажорк у 65, Бареиро у 73. и Мартин у 79. минуту.
Мајнц се овим тријумфом вратио на шесто место на табели.
И у осталим мечевима 29. кола виђено је много голова, највише у Бохуму и Берлину - по шест.
Бохум је убедљиво поражен на свом терену од Волфсбурга 5:1. "Вукови" су већ на полувремену имали три гола предности, а захваљујући тријумфу вратили су се на осмо место на табели.
И Херта је поражена на свом терену, три бода из Берлина однео је Вердер 4:2.
У још једној утакмици славили су гости - Келн је у Зинсхајму био бољи од Хофенхајма 3:1.
Од 18.30 у Дортмунду се састају Борусија и Ајнтрахт, а домаћин у случају победе иде на прво место на табели.