Izvor: RTS, 21.Apr.2023, 23:40

Арсенал се нуди Ситију пред меч сезоне, "тобџије" умало поражене од Саутемптона

Фудбалери Арсенала и Саутемптона ремизирали су 3:3 у мечу 32. кола Премијер лиге.
Трећи узастопни реми Арсенала је оно што се главном конкуренту Манчестер ситију највише допада.
Домаћини на "Емирејтсу" су добро прошли, пошто су могли да остану >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << на нули. Већ у првом минуту је Карлос Алкараз постигао гол за Саутемптон. Некада миљеник и "чедо" Арсенала Тео Волкот је дуплирао предност у 14. минуту за госте. Смањио је у 20. минуту  Габријел Мартинели.
Хрватски репрезентативац Дује Ћалета-Цар је вратио предност од два гола у 66. минуту. Кад је све било изгубљено, Арсеналови играчи су успели да се врате. Два поготка за реми у самом финишу, Одергард у 88. и Букајо Сака у 90. минуту. Горко-слатки финиш по навијаче Арсенала.
Саутемптон је последњи на табели Премијер лиге са 24 бода и овим ремијем су прекинули низ од три пораза.
Арсенал држи још увек лидерску позицију на табели са 75 бодова. Манчестер сити има 70 бодова и две утакмице мање, дуел овог кола са Брајтоном им је одложен.
Наредни премијерлигашки меч Арсенала је управо против Ситија, онај који ће највероватније одлучити првака Енглеске.