Izvor: RTS, 18.Apr.2023, 14:29

Рубљов: Желим да победим Ђоковића у финалу Српска опена

Освајач мастерса у Монте Карлу Андреј Рубљов рекао је у Бањалуци да жели да игра финале Српска опена против Новака Ђоковића, саопштено је на сајту такмичења.
Руски тенисер Андреј Рубљов одустао је од дубл такмичења на турниру у Бањалуци. Требало >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је да наступи у пару са својим земљаком Романом Сафијулином, али се претпоставља да је одустао због згуснутог распореда и умора. 

Рубљов је на конференцији за медије истакао да би волео да у финалу Српска опена победи Новака Ђоковића.
"Свестан сам да Новак Ђоковић има огромну подршку у Бањалуци, али волео бих да играм против њега у финалу и да га победим. Ипак, на овом турниру је много добрих играча од којих сам раније губио. Још је рано да причамо о нашем евенуталном дуелу. Имамо пример Вавринке, велики је шампион, освојио је први сет, али је млади Француз, успео да направи преокрет. Ван Аш је играо добро и победио Швајцарца на крају", рекао је Рубљов.
После Ђоковића, највећу подршку у Републици Српској има баш Рубљов. Бањалучани су му приредили срдачну добродошлицу, што је обрадовало Руса, који се на званичној конференцији захвалио домаћину на подршци.
"Мислио сам да ме у Бањалуци нико неће препознати осим Новака Ђоковића и тенисера, Ипак, доживео сам да ме овде више људи зна и поздравља, него у Монте Карлу. Заиста сам срећан и захвалан људима на подршци", закључио је Рубљов.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.