Izvor: RTS, 17.Apr.2023, 23:16

Реми Фјорентине и Аталанте

Фудбалери Фјорентине и Аталанте одиграли су у Фиренци нерешено 1:1, у утакмици 30. кола италијанске Серије А.
Обе екипе у последња два кола нису убележила тријумф. Аталанта је на шестом месту Серије А са 49 бодова, док је Фјорентина девета са седам >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << бодова мање.

Гости из Бергама повели су голом Јоакима Мелеа у 37. минуту, док је Фјорентина до бода дошла поготком Артура Кабрала у 55. минуту из пенала.
Фјорентину је као капитен предводио српски фудбалер Никола Миленковић, а Алекса Терзић је играо до 72. минута. Нападач Лука Јовић није добио прилику на овом мечу.
Наредну утакмицу Аталанта игра на свом терену против Роме, а Фјорентина гостује у Монци истоименој екипи.