Izvor: RTS, 16.Apr.2023, 17:19

Лондонски дерби без победника, реми Арсенала и Вест Хема

Фудбалери Вест Хема и Арсенала одиграли су нерешену утакмицу 2:2 у лондонском дербију у оквиру 31. кола Премијер лиге.
Фудбалери Арсенала испустили су предност од два гола и пропустили шансу за тријумфом. Сличан сценарио догодио се против Вест Хема >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << као и у ремију Арсенала са Ливерпулом у претходном колу.

"Тобџије" су силовито кренули и у десетом минуту игре имали су већ два гола вишка у односу на противника.
Стрелци су били Габријел Жезус у седмом и Мартин Едегард у 10. минуту.
Вест Хем је до полувремена успео да смањи заостатак, а стрелац из пенала у 33. минуту био је Мохамед Сеид Бенрама.
"Чекићари"  су након петнаестоминутне паузе почели офанзивно и то им се исплатило у 55. минуту.
Боуен је на асистенцију Kерера савладао Рамсдејла.
До краја било је прилика на обе стране у нади да једна од екипа освоји три бода, а ближи је био Вест Хем.
Прекон Мајкла Антонија "чекићари" су запретили, али ипак, после ударца главом, лопта је ударила у пречку.
Арсенал је први на табели са четири бода више од Манчестер ситија, али и утакмицом више. Наредни меч игра против Саутемптона у петак.
Вест Хем је 15. на табели са 31 поеном, четири више од Нотингем Фореста који је у зони испадања.