Izvor: RTS, 15.Apr.2023, 20:07

Фулам бољи од Евертона, Саутемптон после пораза на корак од испадања из лиге

Фулам је на гостовању без суспендованог Александра Митровића савладао Евертон 3:1 у оквиру 31. кола енглеске Премијер лиге. Кристал Палас је на гостовању победио Саутемптон 2:0 и зацементирао га на зачељу шампионата.
Фулам је после серије нешто слабијих >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << резултата коначно уписао победу и оставио Евертон још дубље у опасној зони.

Харисон Рид је после одбитка донео предност "Котиџерсима", поравнање резултата донео је Двајт Мекнил голом у 35. минуту.

Евертон је у наставку изгубио снагу, што су искористили Хари Вилсон, а потом и Дан Џејмс и донели велику победу Фуламу који се сада вратио међу најбољих десет на табели.
Саутемптон се полако поздравља са Премијер лигом. Кристал Палас их је у гостима победио са 2:0, а оба гола је постигао Еберечи Езе.

Саутемптон је забетониран за дно и има четири бода мање од Евертона који је у овом моменту први изнад црте. Палас је на 12. позицији.

Такође, Вулвси су остварили  велику победу против Брентфорда који у последње време губи ритам, а меч је обележио дуго чекани гол Дијега Коште. Шпанац је до свог гола дошао уз доста среће, а коначних 2:0 поставио је Хванг Хи Чан у 69. минуту.