Izvor: RTS, 14.Apr.2023, 23:17

Петарда Шалкеа против Херте у дербију зачеља Бундеслиге

Фудбалери Шалкеа савладали су на домаћем терену екипу Херте 5:2 у мечу 28. кола немачке Бундеслиге.
Једна од најбољих партија Шалкеа када је то било најпотребније.
Шалке је искористио предност домаћег терена да се подигне са последње позиције >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << која директно води у Цвајту.
Већ два гола играчи Шалкеа постигли су на самом старту. Тим Скарке начео је гол ривала у 3. минуту, а десет минута касније асистирао је Маријусу Бутлеру за 2:0.
Капитен црногорске репрезентације Стеван Јоветић вратио је наду Херти јер је у судијској надокнади првог полувремена смањио заостатак на 2:1.
Симон Тероде је повисио на 3:1 у 48. минуту, Бутлер у 78. минуту долази до другог поготка.
Ново смањење резултата у 84. минуту доноси Марко Рихтер.
Коначан резултат у судијској надокнади времена поставља Марчин Камински.