Izvor: RTS, 09.Apr.2023, 22:26

Хофенхајм надиграо Шалке, Штутгарт савладао Бохум у дербију плеј аут скупине

Фудбалери Штутгарта победили су на гостујућем терену Бохум са 3:2 у утакмици 32. кола Бундеслиге. Победе су уписали и Борусија Мехенгладбах савладавши Волфсбург са 2:0, док је Хофенхајм истим резултатом био бољи од Шалкеа.
Штутгарт утакмицом против >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Бохума показао да неће лако испасти у Цвајту.
Гости су до вођства стигли голом је Хирокија Ита већ у 14. минуту, да би Кевин Штогер изједначио у 57. из једанаестерца.
Ново вођство гостујућем тиму донео је Серу Гираси у 60. а три минута касније предност је удвостручио Јоша Вагноман. Коначан резултат поставио је Филип Хофман поготком у 85. минуту.
Штутгарт је освојио важне бодове у борби за опстанак, има пет победа у лиги и са 23 бода заузима 16. место које води у бараж за опстанак.
Бохум има три бода више на 15. месту, првом ван зоне испадања.
Борусија Мехенгладбах надиграла Волфсбург Фудбалери Борусије победили су на свом терену у Менхенгладбаху Волфсбург са 2:0.
Голове су постигли Натан Нгуму у 34. минуту на асистенцију Маркуса Тирама, који је голом у 63. минуту постигао коначан резултат.
Фудбалер Волфсбурга Омар Мармуш постигао је гол у 10. минуту, али је после употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.
Рутинска победа Хофенхајма против Шалкеа на домаћем терену Хофенхајм је као домаћин био бољи од екипе Шалкеа 2:0.
Домаћа екипа је до вођства стигла у 22. минуту аутоголом Крала, а коначни резултат на мечу поставио је Бебу у 70. минуту из Пенала.