Izvor: RTS, 08.Apr.2023, 23:09

Лацио бољи од Јувентуса, Сергеј наговестио победу Римљана

Фудбалери Лација савладали су екипу Јувентуса 2:1 у оквиру 29. кола италијанске Серије А.
Јувентус је након три тријумфа заредом доживео пораз на гостовању од Лација.

Сергеј Милинковић Савић је пред почетак утакмице против Јувентуса добио >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << признање за најбољег иностраног стрелца у историји Лација.
Српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић постигао је водећи гол за домаћи тим у 38. минуту.
Погодак против Јувентуса је трећи у Сергејевој каријери постигнут тиму из Торина.
Јувентус је пет минута касније изједначио резултат, стрелац је био Адријен Рабио.
До полувремена није било већих акција за поготком на обе стране, те је резултат био нерешен, 1:1.
На старту другог полувремена Лацио је заиграо офанзивно, што се исплатило у 52. минуту када је Матија Закањи на асистенцију Луиса Алберта реаговао правовремено и прецизно.
Јувентус је до краја меча има апсолутну иницијативу, али нису успели фудбалери гостујућег тима да изједначе или преокрену резултат.
Српски репрезентативци у Јувентусу, Душан Влаховић и Филип Костић играли су до 63. минута утакмице.
У првом мечу Јувентуса и Лација победу је однела "Стара дама" 1:0, те је ово својеврсни реванш у корист екипе из Рима.
Рома минималним резултатом боља од Торина  Фудбалери Роме победили су на гостовању Торино 1:0 у утакмици 29. кола италијанске Серије А.

Роми је победу донео Пауло Дибала, који је у осмом минуту био прецизан са пенала.
За Торино је бранио српски Вања Милинковић-Савић, док је Немања Радоњић играо до 79. минута.
Немања Матић је за Рому играо од 74. минута.
Рома у наредном колу дочекује Удинезе, док Торино дочекује Салернитану.
Верона прекинула низ без победе Фудбалери Вероне савладали су на свом терену Сасуоло 2:1 чиме су прекинула серију од шест везаних мечева без победе.

Сасуоло је повео преко Абдуа Харуија у 34. минуту, док је домаћи тим у наставку преокренуо преко Федерика Чекеринија у 84. и Адолфа Гаича у петом минуту надокнаде.
У следећем колу Сасуоло дочекује Јувентус, док Верона гостује Наполију.