Izvor: RTS, 08.Apr.2023, 07:04

Марјановић међу стрелцима за Хјустон, Вучевићев дабл-дабл против слабог Дончића и Даласа

У сусрету НБА "фењераша", Хјустон рокетси су савладали Шарлот хорнетсе са 112:109, а Бобан Марјановић је допринео са четири поена и два скока за седам минута. Црногорски центар Никола Вучевић је у тријумфу Чикага у Даласу уписао 20 поена и 10 скокова.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << У утакмици без резултатског значаја, победили су гости из Тексаса. Притом, иако би се по крајњем резултату рекло да је било неизвесно, Хјустон је имао осам поена предности пред крај, па су Хорнетси смањили са пет везаних поена.
Џејлен Грин и Кевин Портер Џуниор су пленили за победнички тим са по 26 поена, турски центар Алперен Шенгун је уписао 14 поена, 21 скок и три асистенције.
Бобан Марјановић је за седам минута уписао четири поена и два скока за Хјустон.
Код Шарлота се највише истакао Свјатослав Михаљук са 25 поена.
Булси су победили немотивисане Мавериксе са 115:112.
Гости су надокнадили двоцифрени заостатак од 13 поена после две деонице и преломили меч у четвртој четвртини.
Без Зека Левина и Демара Дерозана, Коби Вајт се истакао са 24 поена, седам скокова и 11 асистенција. Патрик Вилијамс је стао на 23 поена, а Никола Вучевић је одиграо одличан меч са 20 поена, 10 скокова и четири асистенције.
У Даласу без Кајрија Ирвинга, Лука Дончић је одиграо испод просека, постигао је само 13 поена за 13 минута.
Маверикси су изненађујуће испали из плеј-офа, па и плеј-ин конкуренције. Булси против Репторса играју први дуел плеј-ина на Истоку.