Izvor: RTS, 02.Apr.2023, 23:46

Милан убедљив против Наполија на "Марадони"

Фудбалери Милана победили су на гостујућем терену екипу Наполија са убедљивих 4:0 у утакмици 28. кола Серије А.
Милан је овом утакмицом успео да прекине низ од три утакмице без победе.
Први гол на мечу постигао је Рафаел Леао у 17. минуту. Након што >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << га је у шеснаестерцу проиграо Диаз Португалац је лобовао Мерета који је далеко изашао испред гола.
Брахим Диаз је и сам затресао мрежу у 25. минуту за 2:0 и резултат којим је окончано прво полувреме. Наполи је у овом периоду и сам претио али није успео да дође до гола.
Леао се поново уписао у стрелце у 59. минуту, да би коначан резултат поставио Салемакерс у 67. на асистенцију Калабрије.
Милану је ово петнаеста победа у лиги и након ње заузима треће место на табели са 51 бодом, једним више од Интера и Роме који заузимају четврто и пето место.
Наполи је претрпео трећи пораз у лиги и први је на табели са 71 бодом, 16 више од другопласираног Лација.
То је била прва од три утакмице које ће два клуба одиграти за кратко време, пошто се Милан и Наполи састају и у четвртфиналу Лиге шампиона, у утакмицама које су на програму 12. и 18. априла.