Izvor: RTS, 02.Apr.2023, 18:45

Реал декласирао Ваљадолид, Атлетико у финишу сломио Бетис

Реал Мадрид је очекивано декласирао имењака из Ваљадолида са 6:0 у 27. колу Ла Лиге, а меч је обележио Карим Бензема хет-триком за седам минута. Атлетико Мадрид био је бољи од екипе Бетиса 1:0.
Карим Бензема граби ка потпуном опоравку и форми, судећи >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << по партији против Реал Ваљадолида.
Мадриђани су били надмоћни са "Сантјаго Бернабеу", а један од разлога за то је француски ветеран са три гола од 29. до 36. минута.
Први погодак дело је Родрига у 22. минуту на асистенцију Марка Асенсија, да би уследио Бенземин "шоу". Прво главом у 29. минуту на центар-шут Винисијуса, потом у 32. довршава ново проигравање Бразилца и за крај још један зицер у 36. минуту.
Тандем "крив" за први гол је учествовао у акцији у 73. минуту за пети, само у обрнутим улогама. Родриго је проиграо Асенсија  Заборављени Еден Азар је имао свој моменат, после уласка са клупе, уписавши асистенцију Лукасу Васкезу за финални погодак у судијској надокнади.
Реал је други на табели Ла Лиге, каска за Барселоном 12 бодова. Наредни ривал "краљевском клубу" је Виљареал, а пре тога следи "Ел класико" у Купу краља.
Виљареал је на домадћем терену био бољи од Сосиједада 2:0.
Уједначен меч играле су две екипе, на крају више среће имала је екипа Виљареала која је у другом полувремену за четири минута решила питање победника.
Голове за домаћина постигли су Парехо у 77. и Џексон у 81. минуту.
Атлетико Мадрид је на домаћем терену једва дошао до победе против Бетиса који је одлично парирао током читавог меча.
Једини гол је постигао Кореа у 86. минуту.