Izvor: RTS, 02.Apr.2023, 17:47

Пројектил Милинковића-Савића у победи Лација над Монцом

Фудбалери Лација савладали су у гостима екипу Монце 2:0 у мечу 29. кола италијанске Серије А. Специја и Салернитана одиграли су нерешено 1:1, док је Болоња убедљиво савладала Удинезе 3:0.
Лацио се победом учврстио на другој позицији италијанског Калча.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << /> Монца је упркос изостанку неколико битних играча у већем делу меча била равноправан ривал Лацију, штавише домаћа екипа имала је већи посед лопте али и више шутева ка голу ривала.
Ипак Лацио је до гола стигао већ у 13. минуту када је Педро на асистенцију Закањија донео предност небеско-плавима. Имали су до полувремена и домаћи и гости шансу да дођу до гола али је резултат остао непромењен.
Након полувремена, фудбалери Монце показали су велику жељу да дођу до лопте и шансе за гол, због тога су у року ок свега 10 минута зарадили четири жута картона. Након једног, у 55. минуту судија је показао на слободан ударац на двадесетак метара од гола који чува Ди Грегорио.
Сергеј Милинковић-Савић је узео лопту, шутирао и погодио гол голмана Монце. Неодбрањив шут је завршио у горњем десном углу.

Наставак меча прошао је без већих узбуђења.
Специја и Салернитана одиграле су без победника 1:1 на стадиону "Алберто Писко".
Гости су повели аутоголом Калдара у 43. минуту, финишу првог полувремена, гол за Специју постигао је Елдор Шомуродов у 70. минуту.
Болоња је на свом терену убедљиво савладала екипу Удинезеа 3:0.
Голове за домаћина постигли су Пош у 3. минуту, Моро у 12. минуту док је коначних 3:0 поставио Бороу у 49. минуту.