Izvor: RTS, 01.Apr.2023, 17:57

Унион Берлин рутински до тријумфа над Штутгартом, Леверкузен бољи од Шалкеа

Фудбалери Унион Берлина савладали су на свом терену екипу Штутгарта 3:0 у 26. колу Бундеслиге. Бајер Леверкузен је на гостовању био бољи од Шалкеа 3:0.
Унион Берлин је након тријумфа над Штутгартом остао на трећем месту Бундеслиге, испред њих су Бајерн >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Минхен и Борусија Дортмунд.

Прво полувреме утакмице на стадиону "Кућа старог шумара" у Берлину завршено је без голова.
Спорадичне акције играча оба тима нису довеле до постизања гола.
Међутим, домаћа екипа је заиграла офанзивније у другом полувремену и чвшће у одбрани.
До вођства Унион Берлина дошло је у 51. минуту игре, стрелац је био Шералдо Бекер, а асистенцију је уписао Џером Русиљон.
Кевин Бехренс је повећао предност у 65., а три минута касније аустоголом Генкија Харагучија је постављен коначан резултат утакмице између Унион Берлина и Штутгарта.
Фудбалери гостију су покушавали да ублаже пораз, међутим у томе им се неколико пута испречио голман берлинске екипе Ленарт Грил сјајниј и правовременим интервенцијама.
У следећем колу Унион Берлин гостује у Дортмунду екипи Борусије, док Штутгарт игра против Бохума.
Леверкузен наставља са добрим партијама Фудбалери Бајер Леверкузена уписали су четврти узастопни тријумф у Бундеслиги, док је Шалке уписао 13. пораз ове сезоне.

Прво полувреме утакмице на Гелзеркирхен арени завршено је без голова.
Бајер је у другом полувремену одиграо сигурно и офанзивније од противника.
Џереми Фримпонг је довео у вођство гостујућу екипу у 50. минуту игре.
Једанаест минута касније Флоријан Вирг је удвостручио предност, а репрезентативац Ирана Сердар Азмун је у 92. минуту поставио коначан резултат меча.
Бајер се након 26 утакмица у Бундеслиги налази на седмом месту, а у наредном колу дочекује шестопласирани Ајнтрахт.
Шалке је на 17. позицији и против Хофенхајма ће тражити прилику за излажење из зоне испадања.