Izvor: RTS, 18.Mar.2023, 00:36

Њукасл прекинуо серију добрих резултата Нотингем фореста на свом терену

Фудбалери Њукасла су на гостујућем терену након преокрета савладали екипу Нотингем фореста 2:1 у оквиру 28. кола Премијер лиге Енглеске.
Уназад шест месеци Нотингем форест није доживео првенствени пораз на свом стадиону, ту "традицију" срушио је >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Њукасл након преокрета.

Гостујући Њукасл је од првог минута игре почео са офанзивном игром, међутим први до гола дошли су играчи Нотингем фореста.
Стрелац за водећи гол домаћих био је Емануел Денис у 26. минуту игре.
У другом минуту надокнаде времена у првом полувремену Њукасл је стигао до изједначења. Гол је постигао Александер Исак.
Након петнаестоминутне паузе обе екипе су играле опрезније.
Деловало је да ће утакмица бити окончана нерешеним резултатом, али су гости направили пресинг у завршници меча, а Муса Нијакате је неспретно одиграо руком у свом шеснаестерцу.
Исак је био прецизан са једанаестерца у 93. минуту игре чиме је донео радост гостујућим навијачима.
У наредном колу Њукасл дочекује Манчестер јунајтед, а Нотингем форест игра против Вулверхемптона.