Izvor: RTS, 05.Maj.2025, 07:52

Синерова порука навијачима у Риму: Много сте ми недостајали, једва чекам повратак на терен

Италијанском тенисеру и тренутно првом на АТП листи Јанику Синеру истекла је суспензија од три месеца коју је добио због коришћења клостебола, а по повратку у комплекс "Форо Италико" снимио је и поруку за навијаче.
Италијан се обратио љубитељима >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << тениса и изјавио да му је драго што се коначно враћа на терен.

"Поздрав свима. Много сте ми недостајали. Јако сам срећан што сам овде и што сам поново са вама. Имамо сјајну групу италијанских тенисера овде и једва чекамо да започнемо са такмичењем. Шаљем свима велики загрљај и видимо се ускоро", поручио је Синер.
Синер се у овом случају нагодио са Светском антидопинг агенцијом, а суспензија је трајала од 9. фебруара до недеље, 4. маја.
Три месеца након што је изречена мера забране играња тениса Синер се враћа на терен и то у домовину на мастерс у Рим. Биће слободан у првом колу, а жреб за турнир у Италији се тек очекује.
Синер је, иначе, био дисквалификован због допинг пробе које је узео још у марту 2024. године.
Када је све то утврђено почетком 2025, Италијан није могао да игра на турниру у Дохи и мастерсима у Индијан Велсу, Мајамију, Монте Карлу и Мадриду.
На АТП листи је и даље први са 9,730 бодова иако није играо ниједан турнир из серије 1000 у претходном периоду.
Последњи Италијан који је освојио мастерс у Риму био је Адријано Паната 1976. године.

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.