
Izvor: RTS, 06.Apr.2025, 06:40
Мемфис славио у Детроиту и остао у прилици за пласман у плеј-оф
Кошаркаши Мемфиса победили су Детроит у гостима резултатом 109:103 и задржали реалне шансе да се директно домогну плеј-офа.
Дезмонд Бејн је постигао 38 поена, Зек Еди је имао рекордан 21 скок,што је било довољно да Мемфис гризлиси салве над Детроитом.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
Џа Морент се касно "упалио",а Гризлиси су изгубили седам од девет мечева. Џерен Џексон постигао је 27 поена и 11 скокова.
Кејд Канингем, који се вратио након што је пропустио шест утакмица због проблема са листовима, имао је 25 поена и девет скокова за Пистонсе.
Вреди поменути да се Мемфис мучио у првом полувремену, шутирао је 36 одсто, са само четири убачене тројке из 18 покушаја. Гризлиси су полувреме завршили са предношћу од 10:2 у поенима из друге шансе.
Детроит је заостајао 91:85, када је центар Ајзеа Стјуарт морао да изађе са паркета због пет личних грешака. Пистонси су били приморани да користе ниску петорку.
Детроит је био близу на 93:91 на четири минута до краја. Бејн је погодио тројку за заостатак 104:98 на 56 секунди до краја, али ништа више није могао да уради.
Мемфис је победио Пистонсе девет пута узастопно, док је последња победа Детроита била 6. маја 2021.
Мемфис је у Шарлоту у уторак, док ће Пистонси у понедељак увече гостовати код Сакрамента.
Резултати НБА лиге:
Филаделфија - Минесота 109:114
Детроит - Мемфис 103:109
Мајами - Милвоки 115:121
Клиперси - Далас 04.30