
Izvor: RTS, 08.Mar.2025, 08:06
Бибић без прилике да брани бронзу, Кијановић без полуфинала
Репрезентацију Србије трећег дана Европског првенства у Апелдорну представљају три атлетичара. Алекса Кијановић није успео да се пласира у полуфинале на 60 метара, а такмичење је у квалификацијама завршио и Елзан Бибић на 3.000 метара. Милица Гардашевић у вечерњем >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << делу програма од 20.30 скаче у финалу скока удаљ. Директан пренос можете пратити на Другом програму РТС-а.
Алекса Кијановић је први репрезентативац Србије који улази у спринтерице. У другој квалификационој групи у 12.08 на 60 метара трчаће у четвртој стази.
Директан пролаз у полуфинале обезбедиће четири најбржа спринтера из пет квалификационих група, док ће четири најбржа попунити места од 21. до 24. у наредној фази такмичења.
Кијановић је актуелни државни рекорд 6,66 трчао шест пута, а ове године најбрже је штоперицу зауставио на 6,71.
Тачно 50 минута након старта квалификација у најкраћој дисциплини на првенству, уследиће пуцањ за старт и у најдужој на 3.000 метара, у којој ће наступити Елзан Бибић.
Атлетичар из Новог Пазара покушаће у другој квалификационој групи да се пласира у финале и стекне могућност да брани бронзану медаљу освојену пре две године у Истанбулу.
За пролаз у саму завршницу рачунаће се само пласман, Бибићу је неопходно да у групи до 12 атлетичара заврши у првој половини.
У једном од седам вечерашњих финала наступиће и Милица Гардашевић од 20.30 у скоку удаљ.
Гардашевићева је скоком 6,67 метара обезбедила директан пролаз у финале.
"Много сам се изнервирала, због тога што сам имала жељу да остварим норму у првој серији. Финале Европског првенства је ипак финале Европског првенства и велика је част представљати Србију. Хвала свима на подршци и надам да ћу забележити још бољи резултат", рекла је српска скакачица након квалификација.