Izvor: RTS, 10.Jan.2025, 14:56

Кецмановић пао после велике борбе, Корда у финалу Аделајда

Српски тенисер Миомир Кецмановић поражен је од Американца Себастијана Корде са 2:0 у сетовима (6:3, 7:6) у полуфиналу турнира у Аделајду.
Егал сусрет у ком је Кецмановићу мало фалило за финале.
Корда је до почетне предност у сетовима дошао захваљујући >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << брејку у четвртом гему, те је ту предност одржавао до краја сета. Кецмановић није успео у том периоду дуела да угрози ривала неком брејк шансом.
Велика и изједначена борба наставила се у другом сету. Оба тенисера нису допустила брејк ривалу, тако да се стигло до тај-брејка. Корда је стекао почетну предност мини-брејком већ на првом поену, па се још једном надоградио поеном на сервису противника за 4:1.
Кецмановић је успео да се приближи на заостатак од једног поена (5:4), али до изједначења или преокрета није дошло.
Ривал Корде у финалу биће Канађанин Феликс Оже-Алијасим.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.