Izvor: RTS, 14.Okt.2024, 16:06

Председник ОКС Божидар Маљковић биће у петак примљен у Академију француске кошарке

Председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић биће 18. октобра свечано примљен у Академију француске кошарке у Паризу, саопштено је из ОКС.
"Ова изузетна част долази након што је Маљковић већ одликован у Кући славних шпанске кошарке, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << а сада ће заједно са легендарним Тонијем Паркером бити примљен у `Hall of Fame` француске кошарке", наводе из ОКС.
Академија француске кошарке има за циљ да слави све оне који су оставили неизбрисив траг у историји француске кошарке.
"Маљковић је изабран за Академика француске кошарке од стране Почасног комитета, чиме је још једном потврђен његов изузетни допринос развоју кошарке, не само у Француској, већ и широм Европе и света", додаје се у саопштењу.
ОКС подсећа да је Маљковић један од најтрофејнијих европских тренера свих времена, а четири пута је био шампион Европе.
"Његова каријера у француској кошарци обележена је посебним постигнућем - освајање титуле шампиона Европе 1993. године са екипом Лиможа, што је била прва таква титула у историји француског спорта.“
“Овај успех није само означио прекретницу за Лимож, већ и за француску кошарку у целини. Током своје тренерске каријере у Француској, Маљковић је освојио два наслова шампиона Француске лиге (92/93 и 93/94) и два трофеја у Купу Француске (93/94 и 94/95). Његова способност да извуче максимум из својих играча донела му је и два пута титулу тренера године у Француској (92/93 и 93/94)", закључује се у саопштењу ОКС.

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.