Izvor: RTS, 23.Mar.2024, 20:49

Бјелица поводом завршетка каријере: Посебну захвалност дугујем Пешићу, Ивковићу и Обрадовићу

Бивши кошаркаш Црвене звезде и репрезентативац Србије Немања Бјелица објавио је саопштење поводом краја каријере, у ком се између осталог захвалио својим бившим тренерима.
Бјелица је нешто раније емотивним видеом на друштвеној мрежи Инстаграм >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << саопштио да завршава каријеру.

Истакао је да посебну захвалност дугује Душану Ивковићу, Жељку Обрадовићу и Светиславу Пешићу, који су имали пресудан утицај на развој његове каријере.
Присетио се бивши репрезентативац и својих почетака, али и најуспешнијих дана каријере током којих је играо за Фенербахче и Голден Стејт вориорсе.
Захвалио се и великом броју својих бивших саиграча, али и клубовима за које је наступао, као и репрезентацији.
У дугој и садржајној каријери је играо за Суперфунд, аустријски Трајскирхен лајонс, Црвену звезду, Каху Лаборал, Фенербахче, Минесота тимбервулвсе, Сакраменто кингсе, Мајами хит, Голден стејт вориорсе, па по повратку у Европу опет за Фенер и београдске црвено-беле.
Најзначајнији трофеј је свакако НБА прстен са Вориорсима, после ког су уследиле бројне повреде и минимална минутажа у Фенербахчеу и Звезди.
Са репрезентацијом Србије има европско и светско сребро.
Именован је за МВП-а Евролиге и најбољег српског кошаркаша 2015. године, док је у Турској освојио првенство 2014. и национални куп 2013. године.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.