Izvor: RTS, 14.Mar.2024, 22:55

Олимпијакосу припао грчки дерби, Фенербахче без премца против Валенсије

Кошаркаши Олимпијакоса победили су градског ривала Панатинаикос резултатом 71:65, док је Фенербахче декласирао Валенсију (118:88) у првим мечевима 29. кола Евролиге.
Панатинаикос је боље отворио атински дерби, гости су после 10 минута водили 17:7. У другој >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << деоници Олимпијакос се у потпуности вратио у утакмицу, па је на полувремену било 33:33.
Домаћин је средином треће деонице имао плус 11 - 47:36, али се у последњих 10 минута ушло резултатом 48:42. Меч је решен кад је Олимпијакос почетком последњег минута повео 65:59.
Олимпијакос су ка победи предводили Мозес Рајт са 19 и Алек Петерс са 11 поена. Филип Петрушев је за 21 минут дао четири поена (1/5 за два, 2/4 слободна бацања) уз три скока, украдену лопту и две блокаде.
Кендрик Нан је са 17 поена био најефикаснији код Панатинаикоса, по 11 су дали Константинос Митоглу и Матијас Лесор.  Оба клуба сад имају скор 18-11 и чека их жестока борба са обезбеђивање домаћег терена у четвртфиналу.
Олимпијакос има предност јер је бољи у међусобном скору пошто је у 5. колу као гост савладао Панатинаикос резултатом 88:78.
Фенер оправдао улогу фаворита против Валенсије Фенербахче је питање победника у мечу против Валенсије решио већ после 20 минута игре, а предност је до краја меча само расла.
Најефикаснији и редовима турског клуба били су Тајлер Дорси са 28, Најџел Хејс-Дејвис са 21 и Скоти Вилбекин са 20 поена. Марко Гудурић је за 14 минута имао осам поена (1/1 за два, 2/3 за три) уз један скок и две асистенције.
Брендон Дејвис је предводио Валенсију са 18 поена, по 12 су дали Џастин Андерсон и Џаред Харпер, а 10 Дамијен Инглис. Стефан Јовић за 13 минут се није уписао у стрелце (0/1 за два), имао је један скок и четири асистенције.
Фенербахче je шести на табели са 18-11, а Валенсија у борби за 10. место са Партизаном на скору 13-16.