Izvor: RTS, 11.Mar.2024, 22:03

Борац намучио Партизан, па "положио оружје" у завршници

Кошаркаши Партизана савладали су Борац у Чачку са 84:77 у мечу 22. кола АБА лиге.
Домаћини у хали Борца крај Мораве су пружили озбиљан отпор Партизану.
Кошаркаши Борца нису "полагали оружје", већ су били константна претња црно-белима. Чинило се при >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << предности 15:5 за Патризан да ће гости одмах стећи високу предност и одржавати је до краја. Међутим, тим Борца је одлично одговорио и током средине првог полувремена био у благој предности. Тек серијом од 10 поена Партизан окончава првих 20 минута са осетнијом предношћу 49:41.
По повратку са велике паузе, Чачани успевају да смање заостатак и поново задају проблеме гостима.
Од вођства 73:69 за Борац на три минута Партизан преузима вођство серијом од 11 поена, укључујући тројке две Смаилагића и једне Ледеја.
Зек Ледеј са 18 поена је био најефикаснији играч на обе стране. Алекса Аврамовић је убацио 16, Уриш Трифуновић 14, а Данило Анђушић 12 поена. Данило Тасић се највише истакао код домаћина са 17 поена, шест скокова и шест асистенција. Двоцифрени је још био Урош Чарапић са 14 поена.
Следедћи ривал Партизана у регионалном такмичењу је ФМП, док Борац гостује код Будућности у "Морачи".
Црно-бели су дошли до 16. победе и сигурни су на трећој позицији на табели. Борац је доживео пети пораз у низу и налазе се на 11. месту са 8-14.