Izvor: RTS, 10.Mar.2024, 22:51

Реал декласирао Селту и ојачао водећу позицију

Фудбалери Реала су убедљиво надиграли Селту са 4:0 на свом терену у претпоследњем мечу недељног програма 28. кола и учврстили водећу позицију на табели Ла Лиге. Домаћини су били доминантни у поседу лопте и гол шансама о чему сведочи и чињеница да су чак два поготка >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << заправо били аутоголови гостију.
Од самог почетка меча Реал је имао иницијативу, а до водећег гола су стигли у 21. минуту игре поготком Винисијус Жуниора за 1:0 са колико је завршено прво полувреме.

Већ на почетку другог полувремена Винисијус је био поново у центру пажње али овога пута због непреимереног понашања и реакције на старт супарника. Винисијус је кренуо у контру а Оскар Мингеса га је оборио и мада га је главни арбитар казнио картоном, фудбалер Реала је кренуо да се обрачуна, па је и он зарадио картон.
После бројних шанси Реала уследила су чак два аутогола у 79. минуту када је до тада одлични Висенте Гуаита несрећно лопту леђима убацио у своју мрежу после ударца главом Антонија Ридигера и десетак минута касније нспретном интервенцијом резевисте Селте Карлоса Домингеса.
Коначних 4:0 поставио је Арда Гулер својим првим голом у дресу мадридског клуба у четвртом минуту судијске надокнаде, само после пет минута после уласка у игру.
Реал је овом победом, коју је остварио без суспендованог Џуда Белингема, вратио седам бодова предности у односу на првог пратиоца Ђирону, док је клуб из Вига остао на 17. позицији са 24 бода, два више од Кадиса, првог тима испод црте.