Izvor: RTS, 10.Mar.2024, 18:34

Милан надиграо Емполи, Верона славила против Лећеа на гостовању

Фудбалери Милана надиграли су Емполи са 1:0 на свом терену, а Верона је истим резултатом надиграла Леће на гостовању у првим данашњим утакмицама 28. кола Серије А. Верону је са капитенском траком на руци поново предводио Дарко Лазовић, а Лука Јовић је био стартер у >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << тиму Милана али је у 70 минуту изашао из игре.
Милан је у меч са Емполијем, који је при зачељу табеле, ушао у знатно измењеном саставу али то није много итуцало на њихову сигурну игру на свом терену.

У стартној постави наступио је и Лука Јовић али тренер Пиоли је у другом полувремену одлучио да у игру уђу Чуквуезе, Муса, Калулу и Жиру који је у 70. минуту заменио српског интернационалаца.
Иако су имали иницијативу од самог старта меча домаћини су до победоносног гола дошли тек у 41. минуту поготком американца Кристијана Пулишића који је одличним шутом затресао мрежу Емполија.
Са нова три бода Милано је ојачао шансе у борби са Јувентусом за другу позицију на табели.
У својеврсном дербију средине табеле Верона је на гостовању надиграла Леће и наставила серију од четири утакмице без пораза.
Био је то и својеврсни дерби српских интернационалаца јер је Верону као капитен предводио Дарко Лазовић кога је у 76. минуту заменио Стефан Митровић, а у тиму Лећеа свих 90 минута одиграо је Никола Крстовић.
Гости су одлично ушли у меч и повели већ у 17. минуту победнички голом Мишека Фолорунша, а потом су сигурном игром очували предност за коначну победу.
Аталанта је успела да одоли нападима Јувентуса и поделом бодова са 2:2 на гостовању практично помогла Милану да преузме другу позицију на табели.
Гости су одлично ушли у меч и чак добили прво полувреме поготком Тена Копмајнерса у 35. минуту.
Домаћини нису клонули духом и у другом преузели иницијативу да би за само пет минута повели са 2:1 поготцима Андреа Кабијаза и Аркадика Милика у 66. и 70. минуту.
Ни гости нису одустали па пет минута касније Копмајнерс подтиже и други гол за изједначење и коначни резултат.