Izvor: RTS, 08.Mar.2024, 07:03

Пети узастопни трипл-дабл Дончића, Далас бољи од Мајамија

Кошаркаши Далас маверикса савладали су на свом терену Мајами хит 114:108. Словеначки ас допринео је победи учинком од 35 поена и по 11 асистенција и скокова.
Далас је уписао 35. тријумф у досадашњем делу НБА лиге, док је Мајами убележио 27 пораз.

Почетак >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << дуела је обележен одличном игром Мајамија што им је на средини прве деонице донело чак 15 поена предности при резултату 29:14. Далас је покушавао да смањи заостатак током целог првог полувремена, у једном тренутку резултат је био изједначен 50:50, али су гости до краја друге четвртине опет стекли предност и на паузу су отишли с разликом од четири поена 58:54.
У наставку је Мајами одржавао разлику, међутим Далас је бољом организацијом игре у одбрани и последично у нападу стигао до предности коју до краја дуела уз мање осцилације ипак није препустио противнику.
Предвођен словеначким репрезентативцем Луком Дончићем Далас је на крају заслужено победио.

Ас Маверикса је забележио трипл-дабл са 35 поена и по 11 скокова и асистенција. Овим учинком Дончић је постао једини играч у историји НБА лиге уз Расела Вестрбрука који је успео да буде двоцифрен у три различите статистичке категорије на пет мечева у низу.
Дончићев учинак у претходним мечевима:
30 поена, 12 скокова, 16 асистенција - Торонто;
37 поена, 12 скокова, 11 асистенција - Бостон;
38 поена, 11 скокова, 10 асистенција - Филаделфија;
39 поена, 10 скокова, 11 асистенција - Индијана;
35 поена, 11 скокова, 11 асистенција - Мајами.
Kајри Ирвинг је за Мавериксе додао 23 поена и по четири асистенције и скока, Данте Егзум је стао на 13 поена, пет асистенција и четири скока.
Kод Мајамија је најбољи био Тери Розир са 27 поена, 11 асистенција и шест скокова. Данкан Робинсон је додао 19, а Бем Адебајо 14 поена и девет скокова.
Српски кошаркаш Никола Јовић је на паркету провео 16 минута и за то време постигао тек четири поена. Имао је и два скока, асистенцију, али и две изгубљене лопте.
Далас је овом победом прекинуо низ од три пораза, а Мавериксима предстоји борба за директно место које води у плеј-оф, што следи и Мајамију на Истоку.
У наредној рунди Далас ће играти против Детроита, а Мајами са Оклахомом.