Izvor: RTS, 02.Mar.2024, 22:59

Максимовић се распуцао, други гол у три меча за Хетафе

Српски фудбалер Немања Максимовић постигао је гол за Хетафе у ремију 3:3 против Лас Палмаса у мечу 27. кола шпанске Ла Лиге.
Максимовић је четврти гол у сезони постигао у 45. минуту, за вођство домаће екипе 3:1, али су гости успели да дођу до бода са два >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << гола у другом полувремену.
Репрезентативцу Србије ово је други гол у последње три утакмице.
Стрелци за Хетафе били су још и асистент Максимовићу Хаиме Мата у 11. минуту, као и Мејсон Гринвуд у 14. Голове за Лас Палмас дали су Сандро Рамирез у 35, Серђи Кардона у 50. и Мунир Ел Хадади у 57.
Хетафе је сад десети са 35 бодова, а Лас Палмас осми са 37.
Валенсија парирала Реалу Валенсијa и Реал Мадрид одиграли су нерешено 2:2. "Краљевски клуб" је свакако први на табели са 66 бодова, док је Валенсија на деветој позицији са 37 освојених бодова.
Уго Дуро и Роман Јаремчук су головима у 27. и 30. минуту донели Валенсији предност од 2:0, али је Реал стигао до бода захваљујући Винисијусу Жуниору. Он је најпре смањио на 2:1 у петом минуту надокнаде у првом полувремену, а потом је у 76. минуту поставио коначан резултат.