Izvor: RTS, 29.Feb.2024, 07:30

Четврти узастопни трипл-дабл Јокића, Денвер у серији победа

Кошаркаши Денвер нагетса победили су у Колораду екипу Сакраменто кингса 117:96 у утакмици регуларног дела НБА сезоне. Најбољи центар света, Никола Јокић уписао је четврти трипл-дабл у низу.
Денвер је у серији победа којима полако прилази првој позицији >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Западне конференције. Минесота тимбервулвси су сада на само два тријумфа вишка.
Никола Јокић је са 14 поена, 14 скокова и 11 асистенција уписао 124. трипл-дабл укупно, а 19. у овој сезони.
Учинци најбољег центра на свету на последњим утакмицама:
21 поен - 19 скокова - 15 асистенција
29 поена - 15 скокова - 14 асистенција
32 поена - 16 скокова - 16 асистенција
14 пона - 14 скокова - 11 асистенција
Сакраменто је боље отворио меч. Гости су током већег дела прве две четвртине водили против ривала, а у једном тренутку су имали и 15 плуса.
Тренуци у којима је кингсе стао шут из игре на половини другог периода испоставиће се били су кобни по екипу Мајка Брауна.
Денвер је искористио овај период да прво стигне до поравнања, а потом и поведе са 10 разлике на полувремену.
Од овог момента до краја меча, домаћи кошаркаши наставили су да повећавају предност која је минут пре краја треће четвртине износила максималних плус 32. Нагетси су спустили ритам игре у одлучујућих 12 минута, али се њихово вођство није значајније смањило.
У тиму Мајка Мелоуна најефикаснији био је Џамал Мари са 32 поена, Ерон Гордон је додао 17, Колдвел-Поуп је допринео екипи са 16, Јокић је убацио поменутих 14, колико је додао и Портер Џуниор.
У екипи Сакрамета двоцифрени су били: Киган Мари са 21 поеном, Дуарте са 18, Малик Монк са 14 и Домантас Сабонис са 13 поена.