Izvor: RTS, 26.Feb.2024, 21:44

Дуел српских голмана и хет-трик Дибале за победу Роме над Торином

Фудбалери Роме победили су на свом терену екипу Торина 3:2 у утакмици 26. кола италијанске Серије А.
"Вучица" је уписала другу победу у низу, па се учврстила на шестој позицији на табели италијанског шампионата и може да уђе и у трку за место које води >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у Лигу шампиона.
Фудбалери Торина су имали више удараца у оквир гола који брани Миле Свилар, али ипак нису успели да дођу до победе.
Пауло Дибала је три пута шутирао ка голу Вање Милинковића-Савића и сва три пута је био прецизан.
Аргентинац је први погодак на мечу постигао у 42. минуту са пенала, други у 58. на асистенцију Брајана Кристантеа, а трећи на додавање резервисте Ромелуа Лукакуа у 69.
Стрелци за Торино били су Дуван Запата у 44. и Деан Хуијсен (аутогол) у 89. минуту.
Обе екипе су имале српске голмане међу стативама, за Рому је бранио Миле Свилар, а за Торино Вања Милинковић-Савић.
Рома је победом остала шеста са 44 бода и има реалне шансе да избори пласман у Лигу шампиона. Торино је десети на табели са 36 бодова.